ماژول مکان ياب ماهواره اي (جي پي اس) GPS Module

        ماژول GPS به ماژولي گفته ميشود که قادر است اطلاعات مکاني و زماني و سرعت و شتاب را در هر لحظه محاسبه و به عنوان خروجي در اختيار کاربر قرار دهد. اين ماژول ها بر اساس ميزان تاخير دريافت سيگنال از ماهواره کليه محاسبات را انجام ميدهند. Chipset هر ماژول فاکتور مهمي براي بيان ميزان کيفيت و صحت اطلاعات خروجي و عملکرد ماژول ميباشد. نظر به گسترش استفاده از اين ماژول ها در کاربرد هاي مختلف گروه فني مهندسي آي آر کيت اقدام به تهيه اين ماژول از بازارهاي جهاني و ارائه آن در بازار داخلي نموده است. در حال حاضر برندهاي بسيار زيادي در اين زمينه فعاليت دارند که محصولات هر کدام ويژگي هاي خاص خود را دارا ميباشند. در اين ميان ماژول هائي که از چيپ-ست SiRFStarIII (آخرين چيپ ست ارائه شده توسط SiRF) استفاده ميکنند برتري محسوسي در بازار رقابتي دنيا به خود اختصاص داده اند به گونه اي که در حدود هفتاد درصد از بازار جهاني GPS به اين برند معتبر احتصاص دارد.

        ليست زير شامل ماژول هاي قابل ارائه توسط گروه فني مهندسي آي آر کيت با مناسب ترين قيمت ممکن ميباشد:

 

رديف

شماره شناسائي محصول

تصوير

مشخصات

قيمت (ريال)

1

S1613 GPS Module

SiRFStarIII™ Solution

15.9 * 13 * 2 mm

$ ريال

2

EXB1613S GPS Board

SiRFStarIII Solution

30 * 35 * 10 mm

$ ريال

3

MG1613 GPS Module

MStar Solution

15.9 * 13 * 2 mm

$ ريال

(موجود نمیباشد)

4

آنتن فعال GPS (آهنربائي)

GPS Active Antenna

$ ريال

5

آنتن سرامیکی GPS (آنتن داخلي)

Internal GPS Antenna

Ceramic disk antenna

$ ريال

6

آنتن فعال GPS-GSM

GPS-GSM All in one solution

$ ريال

(موجود نمیباشد)

7

کانکتور آنتن فعال به PCB

SMA 8400 Series Connector

$ ريال

 

  همچنين در پي تقاضاهاي بسيار مبني بر ارائه يک برد GPS مونتاژ شده و آماده براي استفاده براي علاقه مندان به کار با ماژول هاي GPS ، گروه فني مهندسي آي آر کيت اقدام به طراحي و ارائه يک برد GPS با چيپ ست SiRFStarIII نموده است. اين برد با نام اختصاري EXB1613S (توليد گروه فني مهندسي آي آر کيت) براي استفاده سريع و آسان از يک GPS بسيار مناسب ميباشد. تنها چيزي که براي راه اندازي اين برد مورد نياز ميباشد يک منبع تغذيه 3.3 ولتي است و ماژول به راحتي در يک Bred Board ميتواند قرار بگيرد. براي آشنائي بيشتر با اين برد ميتوانيد کاتالوگ آن را دانلود نمائيد.

        قيمت هاي فوق به ازاي خريد نمونه ميباشد و در صورت سفارش عمده تخفيف مناسب اعمال ميگردد. لازم به ذکر است که تمامي اين ماژول ها وارداتي ميباشند و طبعاً امکان ارائه خدمات گارانتي مقدور نميباشد. ثبت سفارش جهت تامين انبوه هر کدام از ماژول هاي فوق در اسرع وقت پذيرفته ميشود.

 

سائر مطالب مرتبط:


-         فرمت خروجي GPS و نحوه تغيير خروجي ها در ماژول هاي با چيپ ست SiRF